Enes Batur Ne Yapmaya Çalışıyor?


Enes'in hayatına dair bilgiler merak ediliyor. Youtuber Enes'in videoları binlerce kişi tarafınca izleniyor.

Youtuber Enes'in yaşı, eğitimi, kariyeri şeklinde konular sıkca merak edilerek araştırılıyor. Yüz binlerce fert tarafınca takip edilen Enes  ile ilgili tüm bilgileri ve yorumlarımızı bu yazımızda bululabilirsiniz.ENES BATUR KİMDİR?

Enes Batur 9 Nisan 1998 doğumludur ve şuan Antalya’da yaşamaktadır. Herkes onu Enes Batur olarak bilse de asıl adı Enes Batur Sungur tekin. Açtığı Youtube kanalında yayınladığı oyun videoları ve gülünç videolarla sosyal medyada epeyce bir üne kavuştu. Ayrıca bizler bu yazıyı yazarken Enes Batur’un Youtube kanalı 8 milyon 700 bin takipçiye sahipti. Youtube’da konsol oyunları videoları ile üne kavuşan Enes Batur bir zamanlar videolarının ihtiva ettiği argo konuşmaları sebebiyle ailelerin tepkisini çekmişti . Ama daha sonradan pantene altın kelebek ödüllerinde önce ödülünün verilip sonrada videolarında sövgü ettiği için geri alınması üzerine. Videolardaki üslubuna birazcık daha dikkat edip vlog tarzında videolar çekmeye başladı. Bu videolarda şimdi ayrılmış olduğu sevgilisi başak karahanda çokça yer aldı. Bu süreçte önce dis savaşları adı altında birçok rap şarkısı ve klibi çekti peşinden fatih,Bilal ve atakandan oluşan kafalar kanalı, reynmen,Orkun ışıtmak benzer biçimde birçok eski dostu ile  ve dünyaca ünlü youtuberlar ile yaptığı bir çok video ile topluma karşı görüntüını belli ölçüde düzeltmişti. Daha sonra bu görüntüı güçlendirmek için bir beyaz perde filmi yaptı ve yüz binlerce genç ve çocuk onun filmini seyretmek için sinema salonlarını doldurdu. Filmin konusu ailesinin tüm engellemelerine karşı youtuber olarak parayı bulan bir gencin artık ailesi arkadaşları ve sevdiklerinden uzaklaşarak onlara bir aslamiş gibi davranmasını mevzu alıyordu. Nihayet gelelim günümüze , filmin içeriğinde ne var ise hepsi Enes Batur'un başına geldi, önce videolarında sıkça yer alan sevgilisi Başak Karahan ile ayrıldı sonrasında birlikte video çektiği bir çok youtuber ile kavga ederek küstü yada söz dalaşına girdi ek olarak tüm yaz takipçilerinin ve sevdiklerinin tasvip etmediği şekilde gece kulubunda kızlarla elinde içki kadehiyle bir çok videosu bulunmuş oldu. Bu nedenle bir çok kişi kazandığı milyonlarca liranın onun karakterini bozduğunu söylüyor. Son olarak youtuber aleminde kafalar kanalının bulmuş olduğu kışkırtma video konseptini amcası üzerinde deneyen ve videosunda şaka amaçlıda olsa bir büyüğüne davranmaması ve sarf etmemesi gereken küfürleri sarfeden Enes Batur toplumdan ve takipçilerinden büyük tepki alarak videoyu kaldırdı. Ama benim şahsi görüşüm enesin bu videosu tamamen kurgu amcasıyla danışıklı dövüş.Gelelim yazımızın başlığında bahsettiğim mevzuya, peki Enes Batur ne yapmak istiyor?
Kendini youtube'un kralı olarak isimlendiren Enes, Kendine rakip gördüğü Kafalar,reynmen,delimi ne ve Orkun Işıtmak kanallarının benzer biçimde yayınlarının onun tahtını sallamasını engellemekle beraber genç yaşlarında elde ettiği şöhreti ve kitleyi, sürekli oyun videosu ve vlog çekerek elinde tutamayacağını anlayan Enes Batur reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek gerek camianın ve takipçilerinin tepkisini çekecek gerekse gençlerin iştahını kabartacak tarzda lüks yaşamını gözler önüne sererek popülerliğini korumaya çalışıyor fakat vizyonunu ve misyonunu dar belirlediği için rakipleri günden güne onun tahtına yaklaşıyor. Ek olarak bir aralar hafta bir video yükleyen enes şimdilerde rakipleriyle baş edebilmek için 3 günde bir video yüklemekte. Umarız kendine gelir ve en kısa sürede bu yanlış davranışlarından vazgeçerek sevenlerinin gönlünü alarak toplumun taktirini kazanır.

Eğer bu şekilde ilgi uyandırıcı yazı ve videolardan haberdar olmak istiyorsanız hem kanalımıza hemde blogumuza abone olup bildirimleri açmayı unutmayınız.
Yorum Gönder

0 Yorumlar