TUMBLR Nedir?

Tumblr, hızlı bloglamanın en kolay yoludur, mini bir blog sistemidir.

Kendi yayınını(RSS) yapma, kendi alan adında yayımlama vb. özellikleri vardır. 10 küsür tane orjinal temasının yanıdna eğer html bilginiz varsa kendinizde temanızı düzenleyebilirsiniz.


Mini blog sistemi çünkü wordpress, blogger gibi abileri kadar herşeyi yok, mesela yazılarınıza yorum beklemeyin, bunun yerine ziyaretçileriniz yazılarınızı sevebilir, yani yorum yapamazlar ama kalp işaretine tıklayarak sevdiklerini gösterebilirler. Tumblr mini bir sistem olduğunu kullanıcılarına hissettiriyor ve bu yüzden sevilebiliyor, çünkü sevimli :)Bunun dışında tumlr hakkında söylenecek çok şey de yok, çünkü deneyip görmeniz de çok kolay. mail adresnizi kullanıcı adı olarak kullanıp, bir şifre oluşturup, blogunuz içinde bir isim (***.tumblr.com gibi) seçip başlıyorsunuz.


Ana sayfanızda(Dashboard); yazı yazma, resim yayınlama, vidyo yayınlama gibi kolay butonları görüyorsunuz, ayrıca en son loglanan tumbleloglarıda görüyorsunuz, bu logların üst köşesindeki kalbe tıklayarak sevignizi veya beğeninizi gösteriyorsunuz, ayrıca bunları tekrar kendi tumblelogunuzda yayınlayabilyorsunuz.
Şimdilik bu kadar. tumblelog yeni bir kavram değil ancak henüz ülkemizde çok ilgi görmedi, twitter daha yaygın kullanılmaya başlandığından tumblr’ın da biraz daha yaygınlaşacağını düşünüyoruz.
Yorum Gönder

0 Yorumlar