İŞTE GOOGLE ÇALIŞANLARININ MAAŞ LİSTESİ


google maaş, google çalışanlarına ne ödüyor, google da maaşlar ne kadar, google da maaşlar, yaşam
Google da Maaş Ne Kadar?


GOOGLE ÇALIŞANLARINA NE KADAR MAAŞ VERİYOR?


Bir haber makalesi dikkatimi çektiğinde Facebook'a göz atıyordum. Google’da çalışırken birinin sunduğu imkanlardan bahsetti. Küçük bir araştırma yaptım, ve güvenilir bir araştırma şirketi olan Glassdoor araştırma şirketinin Google hakkında yaptığı “Google Çalışanlarına Ne Kadar Ödüyor” adlı araştırmasını inceledim, sizin için düzenledim ve işte Google’daki maaşlar(*)...

Google Çalışanlarının Maaş Listesi

Bu liste, aşağıdakilerin sabit ücret olmadığı ve performansınıza bağlı olarak, iş görüşmesinde ve daha sonra işte çalışırken daha fazla veya daha az alabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, bunlar sadece maaşlar ve ikramiye vb. Gibi ek avantajlar eklemedim. Ayrıca kazançlar toplamı yıllık olarak verilmiştir.
Google'daki En İyi Ücretler

Yazılım mühendisliği stajyerleri: bu, diğer tüm firmaların yayın için ödediğinden çok daha fazla para sunan bir bölüm. Google’daki yazılım mühendisleri stajyerleri yıllık 82.000 dolar kazanıyor ve bu da diğer şirketlere göre oldukça iyi.

Hesap yöneticisi: tüm şirketler, kar ve zararı ve düzenli muhasebe vb. Bu ekiplerin yöneticisi, Google hesap yöneticisi, yaklaşık yıllık 90.000 dolar kazanıyor.

Veri Tabanı Yöneticisi: Google’ın, düzgün bir şekilde yönetilmesi gereken arama veritabanlarının ve diğer ürünlerin hata yapmaması için gereken geniş veritabanlarına sahip olduğu gerçeğine katılmayacaksınız. Google’daki veritabanı yöneticilerinin çalışması, yönettiği veritabanlarına göre zor veya daha kolay olabilir.  Google’daki bir veritabanı yöneticisinin ortalama maaşı yıllık  95.000 ABD Dolarıdır. Bu, yapmak zorunda oldukları işe kıyasla biraz daha küçük görünüyor. Ancak uzman olmadığım için, maaşın algıladığımdan düşük olup olmadığını öğrenmesi için Google çalışanlarına ve diğerlerine bırakacağım.

Finansal analistler: Google'ın farklı ürünlerden kazandıklarını, hangi ürünlerin kar elde ettiğini ve hangilerinin dikkat etmesi gerektiğini takip etmesi gerekir. Bunun için, bir veya daha fazla ürünle ilgilenebilecek finansal analistlere ihtiyacınız var. Google’daki finansal analistlerin ortalama maaşları yıllık 105.000 ABD Doları’nın yanı sıra, ikramiye ve ücretsiz eşya gibi diğer avantajları da içermektedir.

Ürün pazarlama yöneticileri: ünvanın önerdiği gibi, farklı ürünlerin pazarlanmasındadırlar. Google gereksinimlerine bağlı olarak tek bir ürünü veya birden fazla ürünü kullanıyor olabilirler. Google’daki ürün pazarlama yöneticilerinin ortalama maaşı yıllık 107.000 ABD Dolarıdır.
Yazılım araştırma mühendisleri: Bir kez daha, bunlar farklı becerilere dayanarak işe alınırlar. Maaş, farklı beceri setleri için değişebilir, ancak Google’daki yazılım araştırma mühendisleri için ortalama yıllık maaş 117.000 Dolardır.
Donanım araştırma mühendisleri: onlar araştırma bilimcilerinden farklıdır ve belirli beceri kümelerine dayanarak kullanılırlar. Ürünlerin ve projelerin donanım tarafının tedavisini kolaylaştırma görevini gözden geçirir. Google’daki araştırma mühendislerinin ortalama maaşı yaklaşık yıllık  118.000 dolar.

Ürün yöneticileri: Ürün yöneticileri, Google ürünlerini başarılı kılmak için çaba gösterenlerdir. Bir ürüne dahil olan hemen hemen tüm insanlarla etkileşimde bulunmak, ürünü çıkarmak ve hatta doğru şekilde pazarlamakla görevlidirler. Ürün yöneticilerinin maaşları yönettikleri proje türüne bağlı olsa da, Google’daki bir ürün yöneticisinin ortalama maaşı yıllık 120.000 ABD Dolarıdır.

Bilimsel araştırmacılar: Google, sürücüsüz otomobiller gibi bazı “bilgisayardan çıkma” projeleri gerçekleştirdi. Bu görevler, bu projeler bazı şeyleri araştırmak ve başarmakta iyi olan araştırma bilim adamlarına ihtiyaç duyar. Google'ın bilimsel araştırmacıları için  ödediği yaklaşık maaş yıllık  130.000 dolar civarında. Yine, bu rakam Google için herhangi bir ek fayda içermemektedir.

Üst düzey yazılım mühendisleri: yazılım mühendisleri Google'ın bel kemiğidir. Ve onlara iyi davran. Yemek, oyun odası, çamaşırhane vb. Farklı yayınlarda mevcut tüm ücretsiz olanakları elde ederken, Google’da kıdemli bir programcının ortalama yıllık maaşı neredeyse yıllık  140.000 dolar.

*Glassdoor'ın yaptığı araştırmada bir şirkette çalışan farklı kişilerin maaşlarını göz önünde bulundurduğundan ve ortalamalarını hesapladığından, rakamların kesin olmadığını, ancak ortalamaları unutmayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar