YOUTUBE PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ 2019


youtube, eğitim, youtube para kazanma, youtube para kazanma açma, youtube para kazanmak, youtube para kazanma ayarları, youtube para kazanma 2019, youtube para kazanma yolları, youtube para kazanma özelliği
Youtube Para Kazanma

YouTube'da para kazanmak ne kadar zor?


Günümüzün dijital dünyasında, kişisel video kamera ve İnternet yardımı ile herkes yıldız olabilir. YouTube, birçok normal insanı gerçek Hollywood ünlülerinden daha tanınabilir ve daha popüler yapan bir platformdur. Ancak, kayıt defterine basmadan önce tüm gerçekleri bildiğinizden emin olun. YouTube'da para kazanmak göründüğünden çok daha zor.



Reklam gösteriminden ne kadar kazanılıyor?


YouTuber’ın reklam başına ne kadar kazanabileceği konusunda sabit bir miktar yoktur. Google Adsense (diğer çevrimiçi reklam ağları gibi), iki farklı reklam türü kullanır: Tıklama başına maliyet (TBM) ve Görüntüleme başına maliyet (CPV). Her biri için ödeme reklamverenler tarafından belirlenir. Tipik bir YouTuber’un aldığı reklam türleri, oluşturulan anahtar kelimelerinize ve reklam seçiminize dayanır.

Bir video satın alma yazılımı şirketi olan TubeMogul'a göre, satış öncesi reklamlardaki ortalama CPV, 2019 yılında 1.000 ziyaret başına 3.40 ABD doları. Ancak, bu oran reklamın seçimine ve katılımına bağlı olarak değişebilir.

Örneğin, çocuklara yönelik bir video bir milyondan fazla görünüme sahip olabilir, ancak çoğu çocuk videonuzu YouTube çocuklarının uygulamasıyla izlerse, reklamlar engellenir ve hiçbir reklam görüntüleme elde edemezsiniz.




Öte yandan, reklam oranı daha yüksek olan çok özel bir video, niş bir video ve reklamların etkin katılımını sağlayarak daha fazla kazanabilir. Örneğin, Raspberry Pi’yi bir Mac’te nasıl kullanacağınızı açıklayan bir teknoloji videosu sadece 40.000 görüntülenme elde edebilir, ancak izleyiciler, daha yüksek geliri olan teknoloji reklamverenlerinin reklamlarına tıklarsa, bu video daha fazla video içeren bir videodan daha fazlasını kazanabilir. milyonlarca görüş.

Dünyadaki Popüler Youtuberlar Nasıl Başladı?

YouTube'da bildiğiniz büyük isimlerin çoğunda mütevazi başlangıçlar oldu. Zoella olarak daha iyi bilinen Zoe Sugg, ilk videosunu 2009'da yükledi; Kameraya yatak odasının çeşitli yerlerini gösteren çok düşük çözünürlüklü bir videoydu.

Lilly Singh, yani IISuperwoman II, benzer bir başlangıç ​​yaptı. Her zaman bir sanatçı olmak istememe rağmen, bunun gerçekçi bir rüya olmadığını hissettim. Lisansını psikoloji alanında aldıktan sonra, babası yüksek lisansını almaya devam etmesini istedi. Ancak, YouTube’dan memnun değildi, fakat  Kendiliğinden bir video yaptı ve 70 ziyaret aldı bu onu çok heyecanlandırmıştı.

Artık kendi programı olan PewDiePie, o zamanlar bir kariyerden daha fazla hobi olarak görülen YouTube videolarına odaklanmak için çalıştığı işi bıraktı. Ailesi kararını desteklemedi, maddi destek vermedi ve kendini geçindirmek için bir sosisli sandviç standında çalışmaya başladı.

Bu üç YouTuber'in ortak olarak sahip olduğu bir şey, diğer kazananlar ile birlikte, bu alanda öncü olmalarıdır. En başından beri YouTube arabasına bindiler ve çok popüler bir YouTuber olmadan önce çok sayıda takipçi kazandılar. YouTube'da yeni insanların başarılı olması hala mümkün, ancak şimdi çok daha fazla rekabet var.




Kazanç hesaplanması

YouTube yıldızları, tıklama ve reklam görünümleriyle mutlaka zenginleşmez. Bu doğruysa, viral bir video yayınlayan herkes anında zengin olmalıdır.

Örneğin, Güneybatı'nın eğlenceli uçuş görevlisi Marty Cobb'un klibi viral hale geldi ve 22 milyondan fazla izlenmesi var. Video, Cobb'a Amazing Race yarışmasında yarışacak bir yer verirken, Ellen Degeneres programında 20.000 $ 'dan fazla hediye almasını sağladı.

YouTube'un en büyük yıldızları, sponsorlu teklifler ve YouTube dışında satılan ürünler sayesinde servetlerini kazanıyor. Video paylaşım ağı, daha büyük ve daha iyi ücretli fırsatlara yol açacak olanaklar için oluşturulmuş bir platformdan başka bir şey değildir.

Todrick Hall: Hall, müzik videoları ve parodilerden oluşan derlemeler yapar. 2 milyondan fazla abonesi vardır ve en popüler videosu 17 milyondan fazla ziyarete sahiptir. Kendi MTV şovu teklif edildi ve Broadway'de birkaç kez sahne aldı. 3 milyon dolarlık bir serveti var fakat, Hall'ın kazancının bir kısmı kendi konserlerinden geliyor.

Lilly Singh: Singh'in tahmini net değeri 2,5 milyon dolar. Singh komik videolar ve parodiler yükler ve videolarında bir milyardan fazla izlemiştir. Kanadalı YouTube yıldızı da kıyafet satıyor, Mart 2017'de basılmış bir kitabı ve sayısız sponsorluk teklifleri var.

Zoe Sugg: İki Sugg kanalı arasında 15 milyondan fazla abonesi var. 26 yaşındaki İngiliz YouTube yıldızının tahmini net değeri 3,5 milyon dolar. Kazançlarınızın çoğu reklamlardan, güzellik çizginizden ve kitabınızdan gelir.

Cassey Ho: Ho Blogilates eğitim kanalının yaratıcısı. Tahmini net değeri 2 milyon dolar. Kazançlarınız spor kıyafetlerinizden ve teçhizat hattınızdan, kazancı POP Pilates eğitiminden ve reklamlarından gelir.

Gördüğünüz gibi, daha fazla görüş almakla ilgili değil. Kendinizi çevrimiçi bir ünlü olarak tanımlamakla ilgilidir.


YouTube üzerinden gerçekten nasıl para kazanılır?

New York Times’a göre, “YouTube bir marka oluşturmak için inanılmaz bir yer, ancak bir işletme oluşturmak için korkunç bir yer.” YouTube kanalınızın etrafında bir iş modeli istiyorsunuz. Para kazanmak için yalnızca videolarınıza güvenmeyin; bunun yerine, videolarınızı işletme imajınızın daha büyük bir parçası yapın.

YouTuberların Adsense dışında para kazandığı bazı popüler yöntemler şunlardır:

  • Danışmanlık: Bir konuda uzmansanız, danışmanlık sunabilirsiniz.
  • Satış ortakları: tutkulu ve nişlerinize uyan ürünleri inceleyin, ardından ürünü açıklamasına ekleyin. Her satışın bir kısmını kazanacaksınız.
  • Hayran Desteği: hayranlar en sevdikleri YouTube kullanıcılarının video çekmeye devam etmelerini istiyor, bu yüzden sık sık maddi veya maddi hediyeler verecekler.
  • Konuşma: Yine, eğer alanınızda uzmansanız, başkaları sizi bir etkinlikte konuşmak için işe alabilir.
  • Ürünler: e-kitap veya çevrimiçi kurs gibi dijital bir ürün ya da makyaj veya gömlek gibi fiziksel bir ürün olsun, amaçlayacak bir ürüne sahip olmak iyi bir fikirdir.
  • Diğer reklamverenler: diğer markaların reklamlarıyla elde edilen para Adsense'den daha karlı olabilir. Çoğu zaman, bir marka bir YouTuber ile irtibata geçecek ve sabit bir reklam fiyatı üzerinde anlaşacaktır. Bu, YouTuber’a videonun kaç tane görüntüleme aldığının bir önemi yok.


Bir YouTube kanalı başlatmakla ilgileniyorsanız, viral videolardan daha fazlasına ihtiyacınız vardır. Sağlam bir markaya ve bir iş planına sahip olmak Youtube kârınızı daha da ileriye götürebilir. Gördüğünüz gibi, kolay değil ve çok fazla emek gerektirecek. Ancak yapılabilir ve ilgi çekici fikirlerinizi belirlerseniz başarılı olabilirsiniz.




Yorum Gönder

0 Yorumlar