Artık Piller Kağıttan Üretilecek!


                          Artık Piller Kağıttan Üretilecek!


          Sakın çevreci biri olduğum, bu yüzyılda kullanılan pillerin radyasyon saçtığı, toplatılması hatta piyasaya çıkmaması gerektiğini savunduğum için bu fikri ortaya attığımı düşünmeyin. Hadi canım Kâğıttan Pil mi olurda demeyin.

          Amerika denilen yenilikler ülkesinde! bir dergide yayınlanan haber sonrasında halkın oldukça merakla takip ettiği bir konu halini alan Kağıttan Pil projesini yürüten bilim adamları da bu ilgiden memnun olarak açıklama üstüne açıklama yapmaya başladılar.          Bizde bu açıklamaları alıp bir arada güzelce karıştırdık. İşte ortaya çıkan sonuç:
Nanoteknoloji sayesinde üzeri mürekkep ve bazı elektronik elemanlarla kaplı olan kâğıtlar yakın zamanda olmasa bile geleceğin dünyasında pil yerine kullanılacak.

          Bu piller çevreye saygılı olacak, uzun ömürlü ve daha ekonomik olacak. Kâğıt kadar hafif olması da bu artıları arasında sayılabilir.

          Şu aşamada yarın gidip marketlerden alabileceğiniz bir ürün olmasa da ilerisi için bizi nelerin beklediği konusunda bir ipucu olabilir aslında.

          Diğer taraftan ilerleyen yıllarda artık pil teknolojisinin kullanılıp kullanılmayacağı da aslında bir anlamda soru işareti diyebiliriz. Ama şu aşama da pillerimizle mutluyuz. Yakın zamanda ise yeni gelişmelere açığız.Yorum Gönder

0 Yorumlar