Çinliler İntel’in Canını Sıktı

intel, çin, kopya işlemci, i7 işlemciler kopyalandı, sahte işlemci, sahte i7, i7 bilgisayarlar sahte,
intel logo

Sahte Ürün deyince sanırım herkesin aklına cinliler gelir, Yine öyle oldu ve bu sefer cinliler işlemci piyasasının saygın markası İntel’in sahtesini yaptılar.Newegg.com adlı internet sitesinde sahte Intel Core i7 920 markalı işlemci satıldı.

İntel’den yapılan açıklamada internet ortamında bilgisayar ürünleri satan Newegg.com adlı internet sitesinde Intel Core i7 920 markalı sahte ürün satıldığının tespit edildiği duyuruldu.Newegg.com adlı internet sitesiyle irtibata geçildiği ve az sayıda son kullanıcıya ulaşan sahte ürünlerin,  orjinal işlemcilerle değiştirililmesi için Newegg.com yetkililerinin çalıştığı bildirildi.

Sahte Ürünler Nasıl Farkedildi?

Sahte işlemcilerden alan bir tüketici bir forum sitesine kutu içerisinden sahte işlemci,fan ve boş sayfalardan oluşmuş kullanma klavuzunun çıktığını yazmasıyla açıklığa kavuştu.Kutu üzerindeki etikette “socket” kelimesinin “sochet”olarak yazıldığını fark etti.

Kopya üründe çinlilerin kendini biraz daha geliştirmeleri gerekiyor sanırım bu olayda ufak bir yazım hatası onları ele vermiş gibi görünüyor.Bir sonraki sahte çin ürünü haberinde görüşmek üzere.
Yorum Gönder

0 Yorumlar