Neden Blog Yazmalısınız?neden blog yazmalıyım, kalabalıklar arasından sıyrılma, etkili yazı yazabilmek, bilgileri harmanlamak, blog yazmak, neden blog
Neden Blog Yazmalısınız?

İş dünyasında adını duyurmuş, farklılaşmış, kalabalıklar arasından sıyrılmış kişilere dikkat ederseniz, kişisel özellikleri arasında yazı yazabilme yeteneğinin ortak özelliklerinden olduğunu farkedebilirsiniz. Sadece iş dünyasında değil bir çok meslek grubunda etkili yazı yazabiliyor olmak insanlara ve yaptıkları işlere diğerlerinden ayırır bir nitelik sağlıyor.

Yazı yazmak herşeyden önce sizi araştırmaya ve düşünmeye teşvik edecektir. Belli bir konuyu daha kapsamlı öğrenebilmenin en verimli yollarından biri konuyla ilgili bir yazı yazmaya uğraşmaktır. Yazmaya başladığınızda önce ne kadar bildiğinizin farkına varırsınız. Devamında eğer bilgilerinizin yetersiz olduğunu düşünürseniz konuyla ilgili araştırma yapmaya başlarsınız. Araştırma safhası size bilmediklerinizi öğrenme fırsatı sunar. Ardından eski ve yeni bilgilerinizi harmanlayarak yazmaya çalışırsınız. Bu da sizi konuyla ilgili düşünmeye teşvik eder ve yüzeysel kalan bilgilerinizin derinleşmesini sağlar.Buraya kadar yazılanlar yazı yazmanın sizin üzerinizdeki kişisel gelişim faydaları ile ilgiliydi. İşin bir diğer ve belki de çok daha önemli boyutu ise yazdıklarınızın tüm dünyaya yayınlanabilme özelliğine sahip olması. Günümüzde siteleri sayesinde milyonlarca insan tarafından tanınan, gazetelerde, televizyonlarda yer alan blog yazarları vardır. Bu durum çoğu zaman tanınırlığın ötesine geçip blog yazarlarına iş dünyasında hayal bile edemedikleri kapılar açabiliyor.

Siz de kendinizi geliştirmek, bildiklerinizi ihtiyacı olan insanlarla paylaşmak, adınızı duyurmak, belki de milyonlarca insana ulaşabilmek gibi geçmişte hayal bile edemeyeceğiniz bir şansınız varken bu imkanlardan yararlanıp bir an önce blog yazmaya başlamalısınız. Hem kendiniz hem de fikirlerinizden yararlanabilecek diğer insanlar için.

Yorum Gönder

0 Yorumlar