Özgün İçerik Yüklemenin Önemi


Özgün İçerik Yüklemenin Önemi


   Özgün içerik hazırlamak tüm web site sahipleri için önem taşıyan bir husustur. Özgün içerik oluşturmak, bir web sitenin kalitesini belirleyen birinci husustur. Seçilen genel kategoride veya nişte başarıya ulaşmak içeriğin özgünlüğü ile doğrudan alakalıdır.

Özgün Yazının Püf Noktaları

   Özgün içerik denildiğinde akla ilk gelen başlıca şeyler özgün resim, özgün video, özgün yazıdır. Özellikle özgün yazı google tarafından da büyük önem görür. Google sitenin değerini içerisinde barındırdığı yazı oranı ile ölçer. Sitenin içerisindeki yazı oranının miktarı google'nın sitenize ne kadar değer vereceğinin bir göstergesidir. Özellikle ağırlıklı resim ve video içeren siteler -seo başarısı yoksa- alt sıralarda olmaya mahkumdur. Ancak gerek tasarım, gerekse içerik konusunda başarılı ise üst sıralara tırmanması kaçınılmaz olacaktır. Üst sıralara tırmanmanın en kesin, en sağlam, en uzun ömürlü yolu özgün yazıdır. Günümüzde özgün yazılar hazırlayan birey sayısının artması bu işin kolay bir iş olduğu izlenimini uyandırabilir, fakat aslında çoğu konuda olduğu gibi ilk izlenimler bu konu içinde başlı başına yanlıştır. Özgün yazı yazmak, yani özgün makaleler oluşturmak aslında sanıldığı kadar kolay değildir.

Seo İçin Özgün Yazı

   Özgün yazı, diğer adı ile özgün makale oluşturma genelde google da yukarı çıkmak için yani seo için yapılan bir çalışmadır. Google yukarı çıkmanız sağlam ve uzun ömürlü yolu olarak bahsettiğimiz bu çalışmayı işinin ehli kişilere yaptırmak seo kadar önemli olacaktır. Seo çalışmalarının bel kemiği olan özgün yazı, siteye eklendikten sonra google robotları tarafından denetlenir. Bugüne kadar sitelere eklenen tüm içeriğin google tarafından kontrol edildiğini varsayımda bulunursak daha önce kullanılmış cümleler barındıran yazılar google tarafından uygun görülmez. Google özgün yazı anlayışında bunu büyük önem gösterir. Yazın içeriğine önem göstermeyen site içerisinde özgün yazı genel tabir ile özgün makale bulundurmayan webmasterlar kısa bir süre sonra kendilerini ciddi bir çıkmaz içerisinde bulabilirler. Bu çıkmaz maalesef ciddi sıra kayıplarına, büyük kazanç kayıplarına yol açabilmektedir.

Özgün Makale Uzmanının İşidir

   Özgün makale oluştururken dikkat edilmesi gereken tek husus arama motoru robotları değildir. Bu robotları aştıktan sonra diğer bir konu ise site kullanıcılarınız olacaktır. Sadece bot engelini aşmak için yazılmış anlamsız cümlelerden oluşmuş, zayıf özgün makaleler sitenizin kullanıcılar gözündeki itibarını zedeleyecektir. Bu nedenleseo amaçlı yazdırdığınız yazılarınızı kullanıcılarınızın beğeneceği şekilde oluşturmak da en az seo çalışması kadar önemli bir unsurdur. Kullanıcıların beğenisine sunulan yazılar beğeniye ulaşırsa buda siteniz için zaman içerisinde organik hit oluşmasına yani sizin için değer artışı anlamına gelir. Başarılı sitelerin arkasında her zaman başarılı yazarlar vardır. Sizde sitenizi başarılı ellere emanet edin, özgün makale, Makale dili etkili ve seouyu bilen insanların işidir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar