Abiye Kıyafet Seçmenin İncelikleri

Abiye Kıyafet Seçmenin İncelikleri

        Abiye, köken olarak Fransızca olup, “özel günlerde giyilen şık giysi” anlamına gelmektedir. Adına uygun şekilde, bir davete, düğüne ya da özel bir yere giderken giyilen abiye elbise, kadınların en sevdiği tekstil ürünleri arasında.


        Günlük kıyafetler gibi, her abiye her kadına uymayabilir. Abiye elbise modelleri içinden beğendiğiniz elbise, ten renginize, saç renginize uyum sağlayamayabilir. Bu yüzden elbisenizi seçerken mümkün olduğunca bu renklere uygun modeller seçmeye özen gösterin. Sahip olduğunuz bedene uygun kıyafetler seçmeye çalışın. Eskiden büyük beden abiye bulmak zordu, ancak gelişen zamanla birlikte bu problem de ortadan kalktı. Bedeninize uygun kıyafet almak, güzel görünmenin başlıca kuralıdır.

        Elbisenizin kumaşına uygun iç çamaşırları tercih etmelisiniz. Mesela ince kumaştan bir elbise seçtiyseniz, dikişsiz çamaşırlar almaya özen gösterin. Ve son olarak dikkat edilmesi gereken konu makyaj. Elbisenizin ve teninizin rengine uygun yapacağınız makyajla, gittiğiniz yerin en göz alıcı kadını olmaya hazırsınız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar