Bitcoin Neden Arttı? İşte Enteresan Nedenleri

Bitcoin Neden Arttı? İşte Enteresan Nedenleri


     Bitcoin 2019’a kötü bir şekilde başladı ve çok yakın bir zamanda, Bitcoin Temmuz 2018'den bu yana ilk kez olan 8000 $ 'a dokundu. Bitcoin, diğer kripto varlıklarıyla birlikte gecede % 14 civarında arttı. 7000$ değerindeyken BTC, Binance'te saldırıya uğradıktan sonra, kriptosfer yüksek düzeyde değildi. Ancak Xapo CEO'su ve PayPal'ın yönetim kurulu üyesi olan Wences Casares, Bitcoin’in ateşli bir destekçisi ve yakın zamanda Bitcoin değerinin yakın gelecekte en az 250 kat yükselebileceğini söyledi. Boğa koşusu çoktan başlamış gibi görünüyor ve bu sefer durmayacak. Altcoinler ayrıca bitcoin'i takip ediyor ve yeşillikler büyük ölçüde kırmızılara hükmetti. Kripto meraklıları, BTC'nin 25.000 ABD Doları'na mı yoksa 50.000 ABD Doları'na mı ulaşacağını belirleyerek koltuklarının kenarındalar. Ünlü bir Bitcoin meraklısı ve milyarder Tim Draper bile, 2 yılda Bitcoin'in her yerde olacağını ve fiili para birimlerinin ikamesi olacağını belirtti. Hatta 2021 yılına kadar herkesin ödemelerini Bitcoinle yaparak kahve alacağını söyledi. Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, halka açık olarak “mükemmel” olarak nitelendirdiği ve BTC'nin kağıt paradan daha iyi değer verebileceğini söylediği bir başka büyük isim de Bitcoin çılgınlığına katıldı.

     Dünyanın en büyük ikinci borsa olan NASDAQ bile 2019'un ilk yarısında Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmaya söz verdi. Dijital varlıklar platformu olarak Bakkt daha sonraki bölümde tanıtılacak. Yılın. Bakkt, 182.5 milyon $ 'ı artırdı ve Pantera Capital, Boston Consulting Group, Galaxy Digital ve daha pek çoğu da dahil olmak üzere 12 ortak tarafından desteklendi. Galaxy Digital'in sahipleri, Winklevoss kardeşler, kısa süre önce Aske Me Anything (AMA) oturumunda Bitcoin'in uzun vadede en muhtemel kazanan olduğunu belirtti. Son zamanlarda, JP Morgan'dan bazı analistler Bitcoin’in 1.260 $ 'a kadar düşebileceğini ve kriptoların gerçek değerlerine göre kanıtlanmadığından bankacılık veya finansal kuruluşların 3 ila 5 yıl blokajdan yararlanamayacağını tahmin ediyor. Güney Kore Ar-Ge firması ve Bitfury grubu bile, Ortak Vakfı'nın Grey Goose olarak da bilinen projesinin bir parçası olan Paraguay'da Bitcoin maden merkezlerini açacağını açıkladı.


     Bloomberg makalelerinden biri KBŞ'nin (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) 2019'da Barry Ritholtz'ün uzmanları tarafından tahminleri yanlış ve saçma olarak adlandırdığı kripto alanının üstünde durmadığı ve ciddiye almadığını belirtildi. Buna rağmen analistler ve meraklılar umutlarını yüksek tuttu. Mike Novogratz’da, 2019, 2020’de büyük bir adaptasyon olacağına inandığını söyledi. Şimdi, Ohio eyalet hükümeti BTC’nin vergi ödemelerini kabul edeceğini açıkladı ve hükümetin bunu uygun bir şekilde yapması için Bitpay ile sistem kurdu, orada bitcoinler vergi dairesi adına dolarlara çevrilebildi. Bu sadece benimseme oranının yükseldiğine bir bakış açısı.

     Kripto alemindeki ana güç BlockTower Capital, , bir hafta önce Bitcoin'le ilgili stratejiler yaptı, geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatıyla ilgili bir açıklama dile getirdiler. BlockTower'ın ortağı olan Michael Bucella, kripto alanındaki yükselişlerin ve düşüşlerin bir süre sonre stabil olacağını ve artan yönlü bir hareket beklediğini dile getirdi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar