Hangi Ağrılar Ciddiye Alınmalıdır?
ağrı, karın ağrısı, boyun ağrısı, göğüs ağrısı, sağlık,
Hangi Ağrılar Ciddiye Alınmalıdır?
     Ağrılar vücudumuzun tehlike sinyalleridir. Bazı ağrılar dikkate alınmalı ve bir doktora gözükülmelidir. Uzmanlar basit zannettiğimiz bazı ağrıların vücutta ciddi hastalıkların habercisi olduğunu savunuyorlar. sizinde bu konuda bilginiz varsa burada paylaşabilirsiniz


     Ayak ağrıları ; Ayaklarınızda ağrı uzun süre ayakta kalmak ile ilgili olabilir. Yanmalar varsa, şeker hastalığı belirtisidir. Sinirlerde bir hasar da olabilir.

     Baldır ağrıları ; Bacak damarlarından birinde pıhtılaşma olabilir. Uzun süre hareketsiz kalmak, yolculuk yapmak nedenli olabilir.

      Karın ağrısı ; İlk şüphelenilen apandisit olabilir. Bu nedenle hemen bir hastaneye gitmekte fayda vardır. Pankreas ve midede de şiddetli problemler olabilir.
   
      Boyun ağrıları ; Boyun ağrıları şiddetli ve başı döndüremeyecek kadar zorluyorsa kireçlenme olabilir. Boyun omurlarında disk kayması veya fıtık da olabilir.

     Göğüs ağrısı ; kalp krizi riski olabilir. Fakat, kalp krizi geçiren insanlarda göğüste bir baskı hissedildiği bilinir. Eğer sakinleşip, bir yere uzandığınızda ağrı hafifliyorsa kalp ile ilgili değildir. kadınlarda kalp krizinin başlıca belirtisi karın ağrılarıdır. Gene de bir doktora gözükmekte fayda vardır.

     Sırt ve kürek kemiği arası ağrıları ; yüksek tansiyon, kalp krizi belirtisi olabilir. Şiddetli romatizmanız da olabileceği gibi akciğerlerde bir sıkıntının da habercisidir. Yorum Gönder

0 Yorumlar