Korkunç Deney Başarılı Oldu                             Korkunç Deney Başarılı Oldu

          Bilim dünyasının son çalışmalarından biri oldukça ilgi çekici ve bir o kadar da korkutucu.

          Geçtiğimiz günlerde fareler üzerinde yapılan deneylerde alınan sonuçlar gerçekten etkileyici.
Yapılan araştırmayı şu şekilde kısaca özetlememiz mümkün. İlk etapta deney farelerinin kafataslarına delik delinerek iç kısma kadar uzanan fiber optik kablolar döşendi. Ardından bu fiber optik kablolar ile beyne mavi ışık huzmeleri göndermeye başladılar.
başa
          O ana kadar sakin sakin bekleyen deney faresi ışık huzmesinin beynine temas etmesinin hemen sonrasında delirmişcesine koşmaya başladı. Koşusunda dikkat çeken nokta ise sağa sola düzensiz koşular gibi değil, direkt saat yönünün tersine koşmasıydı.


          Yapılan bu araştırmalar ile bilim dünyasında bir tartışma daha ortaya çıkmış oldu.Yapılan bu deney sonrasında beynin kendisine ulaşan ışıkların türü, açısı ve rengiyle alakalı olarak çeşitli tepkiler verdiği yönünde düşünceler oluşmuş oldu.

          Henüz hangi ışığın, hangi açıdan ne kadar süre verilmesi gerektiği konusunda bir bilgi olmasa da bu işlemin gerçekleşmesi halinde birçok alanda kullanılabileceği bir gerçek…

          Beynin karmaşık yapısı altında yanlış verilecek bir ışık huzmesi sonrasında deney fareleri gibi saat yönünün tersine koşmaya başlamakta var işin ucunda.Yorum Gönder

0 Yorumlar