İnstagramın Zengin Çocukları...


İnstagramın Zengin Çocukları...
İnstagramın Zengin Çocukları...

Yıllardır hayatımızda var olan İnstagram şimdi de karşımıza zenginleri ile çıkıyor. Evet, İnstagram zenginleri hayatımızda ve var, olmaya da devam edecekler gibi duruyor. Peki, bu İnstagram zenginleri nedir? Kimlerdir bu kişiler? Sözünü ettiğimiz bu kişiler aşırı zengin, uçak, lüks arabalar yatlar vs. bir sürü akla hayale gelmeyecek imkanlara sahipler. Kimi zaman özenilen, kimi zaman nefret edilen, kimi zaman çantalar dolusu para ile poz veren hatta parayı tuvalet kağıdı olarak kullananları bile var bu kişilerin. Hatırlar mısınız eskiden tabi o zaman İnstagram yok Richie Rich
diye bir zengin çocuk vardı her istediğini yapar her istediğini alırdı tabi bir İnstagram zengini değildi ama olsun o zaman bu uygulama olsaydı sıkı bir kullanıcı olabilirdi. 


İnstagram zenginlerine özenerek kurgulanan Rich Kids Of adlı bir uygulama sayesinde her gün zengin ve ultra lüks hayatlarını milyonların gözleri önüne seriyor. Tabi belli bir ücret karşılığında aylık olarak ortalama 1000 pound ödenerek üye olunan bu uygulama sayesinde fakirlikten arınmış bir dünya gözlerinizin önüne getiriliyor. Hatta ülkemizde bile var bu üyelerden. İnstagram zenginleri öyle bir hal aldı ki artık her ülkenin kendi zenginleri bir hashtag açarak burada zenginliklerini sergiliyorlar. Artık bu durum size ne hissettirir onu bilemem.


Artık Facebook ve Twitter’ın pabucu İnstagram sayesinde dama atıldı. Yeni jenerasyon bu uygulamalar yerine İnstagram’ı daha çok tercih eder oldu. Her gün milyonlarca fotoğrafın paylaşıldığı bu uygulama hayatta kolay yoldan para kazanmak için uğraşanların uğrak yeri oldu ve olmaya da devam edecek gibi görünüyor. İnstagram da gün geçmiyor ki yeni bir fenomen çıkmasın, her gün aldığı bir ürünü ya da gezdiği yeri paylaşan, sağlıklı yaşam veya çocuk gelişimi ile ilgili bilgileri veren yüzlerce insan bu paylaşımları sayesinde binlerce lira kazanç sağlıyorlar. Bu kişiler paylaşımları sayesinde milyonlarca insana daha etkin ve hızlı ulaşarak ürünün tanıtımını televizyon reklamlarından daha hızlı bir biçimde yapabiliyorlar. Bu sayede hatırı sayılır bir gelirin ve ünün de sahibi olarak İnstagram zenginleri arasına girebiliyorlar.

Bir süredir takip edilen hesaplar içerisinde en çok dikkat çekenlerin başında İnstagram’ın zengin çocukları tarafından açılan hesaplar geliyordu. İlk olarak İranlı zengin gençler tarafından yapılan bu etkinlik kısa zaman içerisinde dünya genelinde yayınlanmaya başlamıştı. İranlı zenginlerin bu derece popüler olması ise kısa süre içerisinde diğer ülke kullanıcıları arasında da yayılmaya başlamıştı. Türk kullanıcılar tarafından da aynı hesaplar açılmış ve zenginlerin hayatları ile ilgili paylaşımlar yapılmaya başlanmıştı. Bir anda sosyal medyanın gündemi oturmaya başlayan bu paylaşımlar sonucunda ise artık zengin hayatlarının sırları da paylaşılır hale gelmeye başlamıştı.

Bu durumdan rahatsız olan bazı kullanıcılar ise konuya farklı bir noktadan yaklaşma kararı aldılar. Bu yönde alınan karardan sonra ise bu kez zengin paylaşımlarından dikkat çeken fotoğrafları fakir kullanıcılar yorumladı. Fakir çocuklar olarak açılan bu İnstagram hesabında ise tam tersi kullanım yapılmaya başlandı. Yani zengin kullanıcıların bu hesaplardan paylaştıkları pahalı araçlar ve pahalı ürünler karşılığında fakir kullanıcılar fakirlerin kullandıkları araçları paylaşmaya başladı. Kısa süre içerisinde binlerce kişi tarafından takip edilmeye başlanan hesaplara her geçen gün biraz daha fazla destek de gösterilmeye başladı. Bu şekilde kısa sürede zengin hesaplarını geçmesi beklenen yeni oluşum aslında bir nevi zengin hesapları ile dalga geçmeyi hedefliyor. Gördükleri ilgiliye bakılırsa bu durumda oldukça başarılı olduklarını da söylemek mümkün.
Yorum Gönder

0 Yorumlar