Küçük Kıza Ailesi Tarafından Hediye Edilen Sevimli Köpek Bakın Onu Nasıl Bir Tehlikeden Korumuş

Küçük Kıza Ailesi Tarafından Hediye Edilen Sevimli Köpek Bakın Onu Nasıl Bir Tehlikeden Korumuş
Küçük Kıza Ailesi Tarafından Hediye Edilen Sevimli Köpek Bakın Onu Nasıl Bir Tehlikeden Korumuş

Geçtiğimiz aylarda 10 yaşına basan Anastasia, ailesinden hediye olarak bir evcil hayvan istemişti. Anastasia’nın ailesi ilk başta bu isteğe sıcak bakmayıp Anastasia’dan başka bir hediye istemesini rica ettiler. Fakat küçük kızın ısrarlarına dayanamayan aile küçük bir araştırma yaptıktan sonra evcil bir hayvanın bakımını üstlenen küçük bireylerde sorumluluk bilincinin geliştiğini öğrendi ve Anastasia’nın sorumluluk bilincini geliştirmek için evlerinde bakabilecekleri bir köpek sahiplenmeye karar verdiler. Hemen ertesi gün yaşadıkları şehirdeki hayvan barınağının yolunu tuttular. Barınağa varır varmaz Anastasia heyecan içinde köpeklerin bulunduğu bölümde kafeslerin içine bakmaya başlar ve üzgün bir şekilde yatan bir köpek görür. Kafesinin üstünde yazan yazıyı okuyunca köpeğin adının Max olduğunu öğrenir ve Ailesinin yanına koşarak, evlerinde beslemek istediği küçük dostunun Max olmasını istediğini söyler.  İlk görüşte küçük kızın aileside Max’i çok sevmişti ve hiç düşünmeden Anastasia’nın bu isteğini kabul ettiler. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra Max’i alarak evine dönen aile çok mutludur ve Anastasia’nın heyecanı gözlerinden okunmaktadır.
İlk birkaç gün eve alışmakta zorluk çeken Max Anastasia’nın yoğun ilgisiyle beraber, kısa sürede bu süreci atlatır ve onunla çeşitli oyunlar oynamaya başlar. İkisinin arasında muhteşem bir bağ kurulur. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi küçük kızın sorumluluk sahibi olması için Max’ in yeme, içme ve diğer tüm bakımını ebeveynleri kontrolünde Anastasia yapmaktadır.
ABD’nin Woodbridge ismindeki kasabasında yaşan ailenin,  10 yaşındaki kızı her gün okuldan eve döndüğünde Ailesi oturdukları sokakta köpeğini dolaştırmaya çıkarmasına izin veriyordu. Her zamanki gibi okuldan dönen Anastasia köpeği Max’i beslemiş ve kısa bir yürüyüşe çıkmak için annesinden izin istemişti. Annesinden izin aldıktan sonra Köpeğiyle hem yürüyüp hem de onunla oynayan Anastasia fark etmeden evlerinin 2-3 blok ötesine gitmişti ve hiç farkında olmadan yaşadığı mahalleden epeyce uzaklaşmıştı. Tabi bu sırada onu kötü niyetli bir kişinin takip ettiğinden habersizdi. İşte bu durum küçük kızın başına şok olacağınız bir olayın gelmesine neden olacaktı.
Aktarılanlara göre Saat 6 sularıydı. Öğrenciler ve bazı çalışanlar  işten eve dönüyordu. Köpeğini  dolaştırmaya çıkaran kız çocuğunu birisi takip etmeye başlamış. Kız, tenha bir noktaya geldiğinde kızı kolundan çekmeye çalışmış. Besbelli kızı kaçırmaya çalışan bu kişi çevresindekilerin tepkisini çekmemek için hadi kızım geç oldu annen yemeğe bekliyor demeye başlamış, etraftakilerde ailesinden biri olduğunu düşünerek bu duruma hiçbir müdahalede bulunmamışlar. Fakat 10 yaşındaki kızın kaçırılmaya çalıştığını fark eden kahraman köpeği Max hemen adama saldırmış. Bu durumda gariplik olduğunu anlayan öğrencilerden bazıları oraya doğru koşmaya başlamış ve çocuğu kaçırmaya çalışan adama bağırmaya başlamışlar. Başarılı olamayacağını anlayan  ve Çocuğu kaçırmaya çalışan kişi oradan koşarak uzaklaşmış. Adamın peşine koşan gençler adamı yakalayamamış ve polisi çağırıp adamın tipini tarif ederek yakalanması için çalışma başlatmışlar. Bu sırada küçük kızın ailesine haber verilmiş ve hemen olay yerine gelmişler. Anastasia’nın ailesi gelene kadar kahraman köpek Max, hiç kimseyi Anastasia’nın yanına yaklaştırmamış.
Olayla ilgili  basına bilgi veren bir polis, “saat 6 sularında 10 yaşındaki bir kız çocuğu köpeğini dolaştırmaya çıktığı sırada kimliğini henüz belirlenemeyen bir şüpheli yanına yaklaşıp kolundan çekmeye başlamış. Kızın köpeği, şüpheliye saldırarak kızın kurtulmasını sağlamış. Şüpheli hala aranıyor. Şüpheli yakalanana kadar kimse küçük çocuğunu tek başına sokağa çıkarmasın” dedi.
Bütün çabalara rağmen şüpheli hala yakalanamadı. Fakat Küçük kızın ailesi çok korkmasına rağmen bir yandan da köpeklerinin yaptığı kahramanlıkla gurur duymadan edemedi. Bu olay köpeklerin sadık dostlarımız arasında olduğunun bir kanıtı oldu. Ayrıca evde bir köpek beslemenin çok farklı faydaları olabileceğini de anlatmış oldu.
           Eğer sizin de sahiplendiğiniz bir köpeğiniz varsa en sevdiğiniz özelliklerini,  köpeğiniz yoksa da nasıl özelliklere sahip bir köpeğiniz olmasını istediğinizi yorumlarda belirtiniz.

Bizi Takip Edebileceğiniz Sosyal Medya Hesaplarımız;Adreslerinden takip edebilir, Paylaştığımız Tüm Güncel İçeriklere Ulaşabilirsiniz. İlgi ve Alakanız İçin Tekrardan Teşekkürler…


Yorum Gönder

0 Yorumlar