Mide Şişkinliğine Bitkisel Çözüm

Mide Şişkinliğine Bitkisel Çözüm
Mide Şişkinliğine Bitkisel Çözüm


MİDE ŞİŞKİNLİĞİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM


Mide şişkinliği ve gaz problemleri sıklıkla çok hızlı yemek tüketenlerde, sinir veya sindirim sistemi bozuk olanlarda sık rastlanır. Ayrıca yağlı besinlerin fazla tüketilmesi, asitli içecekler, hareketsizlik gibi unsurlarda mide şişkinliğini arttırır.
Sık sık mide şişkinliği yaşıyorsanız;
            Sabah kalktığınızda aç karnına yarım bardak su içine tam bir limonun suyunu sıkıp için ve ardından 3-4 dakika evde yürüyün. (limon suyu midenize zarar veriyorsa bu uygulamayı devam ettirmeyin.)
Melisa;  1 su bardağı kaynar suyun içine 1 tutam melisa (oğul otu)koyarak 5-6 dakika demledikten sonra süzün ve için.

Kişniş;  5-6 su bardağı suya 1 çorba kaşığı kişniş koyup 10 dakika kaynatıp süzün ve günde 3 kez birer çay bardağı için.

Enginar yaprağı;  1 su bardağı sıcak suya 1 tane enginar yaprağı koyun ve 5 dakika demlendikten sonra süzün. Yemeklerden sonra için.

Nane; 1 çay bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı nane koyun 5 dakika demlendikten sonra yemeklerden sonra için. (isterseniz bir miktar toz şeker ilave edebilirsiniz.)

Anason; 1 çay bardağı sıcak suya yarım kahve fincanı anason koyun 5 dakika dinlendirdikten sonra için.

Papatya;  1 çay bardağı sıcak suya 3-4 tane papatya atıp 5 dakika dinlendirilir ve gaz ağrısı olduğunda içilir. (arzuya göre şeker ilave edilir.)

Mercanköşk; 4 su bardağı suya 3 tutam mercanköşk koyup 10 dakika kaynadıktan sonra süzün  ve yemeklerden sonra 1 kahve fincanı için.

Zencefil; 1 yemek kaşığı rendelenmiş zencefili 1 litre suyla kaynatıp içine bal katıp içebilirsiniz.

Bu uygulamalar dışında çiğ lahana veya havuç yemek, yemeklerin üzerine kimyon serptikten sonra yemek te mide şişkinliğine faydalıdır.
ÖNEMLİ:

Mide ülseri olan kişilerin nane çayını içmeleri sakıncalıdır.
Her şey de olduğu gibi bu uygulamaları da aşırıya kaçmamak şartıyla tüketin.Bizi Takip Edebileceğiniz Sosyal Medya Hesaplarımız;

Youtube: https://www.youtube.com/KesinBilgiTR

Twitter: https://twitter.com/Kesinbilgin_com

İnstagram:https://www.instagram.com/kesinbilgitr/

Facebook:  https://www.facebook.com/kesinbilgitr/

Pinterest:   https://tr.pinterest.com/kesinbilgi/

Adreslerinden takip edebilir, Paylaştığımız Tüm Güncel İçeriklere Ulaşabilirsiniz. İlgi ve Alakanız İçin Tekrardan Teşekkürler…

Yorum Gönder

0 Yorumlar